Menu
Miluše Bittnerová

Miluše Bittnerová

Miluše Bittnerová se narodila 10. 12. 1977 v Jičíně. Základní školu a gymnázium naštěvovala v Hořicích v Podkrkonoší. Od roku 1992 působila v poloprofesionálním divadle Jesličky v Hradci Králové. V roce 1996 úspěšně složila maturitu na hořickém gymnáziu i zkoušky na pražskou DAMU, obor herectví na katedře alternativního divadla. Vedoucím ročníku byl režisér Ivan Rajmont. Studia na DAMU zakončila v roce 2002 magisterskou zkouškou.

Školní představení v damáckém divadle Disk jí byla dobrou průpravou pro další práci v profesionálních divadlech. Už za studií spolupracovala například s režisérem M. Dočekalem v divadle Komedie, nebo v Národním divadle na hře Bloudění pod vedením režiséra J. A. Pitínského. Další role si zahrála a hraje v divadlech a divadelních společnostech AHA! Gong, Albrecht, Artur, Skelet, Metropolitním divadle a divadelní společnosti Julie Jurištové ad.

Profesní zkušenosti sbírala také jako moderátorka ranní show na legendárním rádiu Limonádový Joe a moderování společenských a charitativních akcí.

V roce 2010 se stala spoluzakladatelkou Nadačního fondu Pepina www.fondpepina.cz

Miluška Bittnerová hraje velmi dobře na klavír. Dále ovládá i kytaru či flétnu, zabývá se dabingem, moderuje společenské a charitativní akce. Hovoří anglicky a v případě role se naučí text v jakémkoliv jazyce.

Mezi její záliby na které nemá většinou příliš času patří: dlouhý spánek, dobré jídlo, literatura faktu, veškeré filmy a také rybaření.